Konec umělých nehtů?

2. května 2009 v 20:43 | K.Dlouhová |  Móda a Krása
Když k nám před mnoha lety přijela na návštěvu kamarádka ze Švýcarska, nestačila jsem obdivovat její dlouhé a pevné nehty. Neřekla mi tehdy, že jsou umělé. Nechala mne se vyptávat jak je možné, že si je nezlomí při práci, jakou stravu či potravinové doplňky užívá, jak to, že se lak z nehtů neloupe... No prostě byla jsem jak Alenka v říši divů.

Když se k nám po revoluci umělé nehty dostaly, byla jsem mezi prvními, které si je nechaly udělat. Při mém povolání byly upravené ruce nutností, navíc mi umožňovaly zachovat dosavadní životní styl na chalupě. Mohla jsem s nimi dělat dříví, okopávat záhonky na zahradě, máchat se ve vodě a nehtů ani laku na nich se nic nedotklo. Přesto, že celou tu dobu jsem si byla vědoma, že umělé nehty vlastním neprospívají, po nástupu na zasloužený odpočinek jsem se s nimi těžko loučila. Po jejich odstranění totiž vlastní nehty připomínaly cigaretové papírky a já tak musela dlouho chodit s nehty ošklivě olámanými.

Vydržela jsem ale a k umělým se už nevrátila. Vždyť na chalupě u lesa jsou jiné priority. Navíc dnes je přece tolik možností využít různých vylepšení a aplikací, které nehtům neškodí. Potisky se vzory kytiček, geometrickými tvary či ozdobné kamínky... Krátké nehty se vkusem ozdobené působí hezky a přirozeně, navíc jsou dnes módní. Jak je vidět matka příroda i na tomto poli začíná vítězit a naše mužské protějšky ji přitom tleskají.

zdroj-moda.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama