Změňte starý účes na JARNÍ účes!

2. května 2009 v 20:33 | K.Dlouhová |  Móda a Krása

Mikáda se drží

Klasická mikáda, jaká byla in v minulé sezóně - tzv. "bob", už poněkud ustupují do pozadí, ale mikádo jako takové si ještě rozhodně drží své místo na výsluní. Prodělalo totiž menší proměnu - od symetrického, v zásadě klasického a neprovokujícího přešlo k provokujícímu a zábavnému. Trendy jsou všechny asymetrie - ofina už nemusí být pečlivě rovně střižená, naopak veškeré inovace jdou do módy, a podobně je to i s celkovým zarovnáním délky - například zadní linie vlasů může zůstat delší, nebo nepravidelně zarovnaná.


Hříbek v novém

Lehce podobný k mikádu je i aktuální trend delšího hříbka. Ten se hodí především pro dámy s pěkně tvarovaným obličejem, protože zdůrazňuje linie tváře (ale i nedostatky v obličeji). Světlejšími vlasy v oblasti ofiny pak docílíte ještě většího prosvětlení obličeje.


Textury? Ano!

Další z aktuálních trendů je texturování vlasů. Kudrny, vlny a lokny v různých odstínech vypadají elegantně a velmi žensky. Ozdobí nejeden slavnostní účes, ať už vznikl z dlouhých či z krátkých vlasů. Pokud netoužíte po vlnách na celé hlavě, nic nezkazíte například jedním silným zvlněným pramenem. Vlny ale skutečně letí!


Melíry ano, ale...

Fenomén melírování vlasů doslova pohltil svět, a změna číslice na konci letopočtu s tím rozhodně nic nezměnila. Melírky jsou stále v kurzu a oblíbené, nejnovější trendy už ale směřuj daleko pryč od pravidelně a ostře oddělených pramenů směrem k méně nápadným přechodům. Kombinují se barvy, které k sobě ladí, nejsou vůči sobě agresivní, ale naopak se doplňují, takzvaně tón v tónu. Druhou možnou variantou je nabarvení jednoho silnějšího pramenu, který se rozprostře v té části účesu, kde chceme dosáhnout poutavějšího efektu.zdroj- moda.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama